online marketing, Petr Hochmajer

 

 

 

 
 

pro rodiče

Praktické informace

Zápis

Do našeho klubu jsou přijímany dětí od 3 do 6 let do naplnění maximalní kapacity 15 dětí. 

Pokud se vám náš klub líbí vyplňte nezávaznou přihlášku a my vás pozveme na informační schůzku . 

Můžete se k nám také přijít podívat na Den otevřených dveří. Ten pravidelně pořádáme v Dubnu.

Aktuální termíny dne otevřených dveří a zápisu sledujte v aktualitách na našem webu či na našem FB Lesní školka Stromík. 

Chcete - li vaše dítě přihlásit v průběhu školního roku, informujte se u koordinátora o volných místech. 

Před podáním žádosti se prosím seznamte s obsahem našich webových stránek a dokumentů. Vedle praktických informací o nás, provozu i programu na webu neleznete také provozní řád školky. Veškeré infromace k poplatkům najdete v záložce ceník a stravování. 

Pokud byste si chtěli s dětmi vyzkoušet jak to chodí u nás v lese, můžete se přihlásit do kroužku Výletníček. Výletníček je určený pro děto do 3 let s doprovodem dospělého. Probíhá vždy jedno dopoledne v týdnu v zázemí školky. Kroužek se otevírá vždy na podzim a na jaře. Aktuální termíny sledujte v záložce aktuality. 

 

Ceník 2020/2021

Model docházky  Za měsíc
Čtyřdenní a pětidenní  5 500 Kč
Třídenní  4 300 Kč
Dvoudenní  3 200 Kč

 

 

 

 

 

 

V ceně není zahrnuto stravování. 

Stravování 
Obědy pro děti dovážíme z nedaleké restaurace na Dělňáku. Jídelníček sestavujeme sami s ohledem na požadavky vyváženého stravování předškolních dětí. Do jídelníčku zahrnujeme množství zeleniny, masitá i bezmasá jídla. 
Cena dětské porce včetně dopravy je 58 korun a není zahrnuta ve školkovném. Orientační cena stravování při celotýdenní docházce je 1100/měsíc. 

Odhlášení oběda je možné do 13 hodin předchozího dne, přes docházkový systém školky. Platba pozdě odhlášeného oběda je nevratná.

Svačinky si děti přinášejí z domu v krabičkách a takové, aby nevznikaly zbytečné odpadky. Kromě přineseného pití vaříme společný čaj.


Nahrazování nemocí
Řádná omluva daného dne docházky je do 8 hodin ráno přes interní docházkový systém Pokud dojde k řádné omluvě do 13 hodin předchozího dne, je do náhrady započítáván i oběd.

Náhrada je možná po zadání v systému na který koli jiný den v týdnu s ohledem na volnou kapacitu skupiny.

Není možné odhlásit dítě z pravidelné docházky a nahrazovat si pouze nemoci. Náhrady je možné uplatnit pouze do konce aktuálního školního roku.

 

Naše Pravidla

  1. Děti si do klubu nenosí žádné sladkosti, sladké čaje a hračky
  2. Děti přichází do klubu zdravé
  3. Děti mají dostatečné vybavení do přírody, s ohledem na roční dobu
  4. Rodiče jsou v době pobytu dítěte v klubu na telefonu pro případ zhoršení zdravotního stavu, úrazu, změny místa vyzvednutí dětí apod.
  5. Do dotazníku rodiče vyplní zdravotní stav dítěte


Co s sebou

Oblečení
K ochraně před sluncem, poškrábáním a klíšťaty oblékat dětem vždy dlouhé nohavice a rukávy. Nezbytná je pokrývka hlavy, nejlépe chránící i krk.


Co v zimě
Zásada cibulovitého vrstvení, tj. víc vrstev, které se mohou podle potřeby měnit, vysvlékat nebo oblékat. Spodní vrstva hřejivá, ideální je vlna. Poté následují 1 – 3 vrstvy z fleecového materiálu, které hřejí a zároveň izolují. Vrstvy neprofouknou a udržují stabilní teplotu. Svrchní vrstva má především funkci nepromokavou.

Důležité je i vrstvení nohou, dobré je mít na nepromokavých kalhotách gumičku, která se dá přetáhnout přes boty, nebo dát dítěti návleky na boty.

Boty nejlépe s membránou a pevné kotníčkové. Za deště a bláta lze použít holínky.


Co do batohu
Batoh by měl být z pevného a nejlépe nepromokavého materiálu, s nastavitelnými pruhy. Velmi dobrá je náprsní přezka, která zajistí, že dětem při pohybu batoh nepadá z ramen.

Do batůžku přijde podložka na sezení – stačí ustřižená karimatka, svačinka, pití, kapesník, náhradní spodní prádlo a ponožky, v zimě náhradní rukavice, sáček na poklady z lesa.

Náhradní oblečení (zůstává v místě zázemí) – spodní prádlo, ponožky, punčochy, tepláky, tričko, mikina, náhradní obuv na ven, papuče – viditelně označit a doplňovat.

 

Spolupráce s rodiči

  1. Individuální a firemní sponzorství – dle Vašich možností (seznam potřebného materiálu nejdete na webových stránkách klubu)
  2. Rodiče se vzájemně domlouvají na svážení děti
  3. Dobrovolná činnost v klubu – doprovod - pomocné oči, v případě nepřítomnosti asistentů, příprava společných akcí
  4. Rodiče mohou podávat tipy na zajímavé akce a místa, které lze s dětmi navštívit
  5. Zapojení rodičů do víkendových akcí – příprava dřeva na zimu, apod. 

 


rychlý kontakt

777 145 343

klara.krchnava@stromik.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nakupujete na internetu?Zapojili jsme se do projektu

GIVT, který spolupracuje s více než 800 e-shopy. Stačí před každým nákupem navštívit www.givt.cz – na horní liště vyberte možnost přispívám na Kavyl z.s. a část peněz z Vašeho nákupu půjde na naši organizaci a vy nezaplatíte nic navíc! Děkujeme, že na nás myslíte :)

 

 

 

 

 

© Dětský lesní klub Stromík  | Webmaster: LIVEBOX, a.s.