online marketing, Petr Hochmajer

 

 

 

 
 

o stromíku

Základní informace

Provozovatelem lesního klubu Stromík je Kavyl o.s., se sídlem ve Viničních Šumicích č.p. 137, 66406. Provoz klubu je podpořen dobrovolnou spoluprací rodičů dětí, činností nadšenců a v současné době je hrazen z příspěvku rodičů a sponzorských darů.
 

Z čeho vycházíme

Program probíhá v lese za každého počasí. V případě velmi nepříznivého počasí, čímž se rozumí venkovní teplota pod -10 stupňů nebo prudký nárazový vítr (bouřka), se činnost klubu přesouvá do chráněných míst, která neohrožují zdraví dítěte – prostory hájovny, návštěva divadla nebo muzea. Pedagogická koncepce je zaměřena na rozvoj kompetencí dětí a na využití rozmanitého prostředí lesa. V plánování vycházíme z RVP PV, dokumentu MŠMT. Forma vzdělávání – předškolní vzdělávání alternativní formou inspirovanou koncepcí lesních mateřských škol v zahraničí.
 

Pedagogická koncepce

Metody, které pedagog – průvodce používá při práci s dětmi:

  • pedagog používá především metody prožitkového učení – metodiku, kterou původně vyvinul pedagog J.Cornell pro pobyt s dětmi v přírodě
  • Podpora přirozeného pozorování, experimenty – pedagog je dítěti průvodcem v jeho vlastním poznávání, podporuje jeho přirozenou zvídavost a tím mu pomáhá rozvíjet jeho znalosti a dovednosti
  • Volná hra – jako přirozený proces učení – spontánní hra dětí, cílevědomé zařazení společné hry s danou tématikou
  • Rituály - každý den v lese je doprovázen rituály, které dávají dětem jistotu a hranice, děti se lépe orientují v čase. Takovým rituálem je např.: ranní diskuzní kruh, polední  komunitní kruh, čtení pohádek a příběhů při odpoledním odpočinku, zvonění na zvoneček jako znamení pro děti, že se mají seběhnout. Oslava narozenin – vždy všechny děti narozené v daném měsíci –  narozeninový pytel, zpívání narozeninové písničky, dort.
  • Drama-terapeutické metody – děti provází látkový maňásek – lesní skřítek, který pomáhá při adaptaci nových dětí, děti se učí projevovat vlastní pocity pomocí divadla, zařazovány jsou dramatické hry s tématikou ze života zvířat.

 

Podpořte nás

Pokud je Vám činnost Dětského klubu Stromík sympatická a rádi byste jej podpořili, můžete tak učinit několika způsoby:

Zakoupením konkrétní pomůcky či drobného vybavení:

o    týpí

o    zahradní kolečka pro děti (kovová)

o    dětské zahradní náčiní (kovové)

o    přírodní štětce na malování (široké)

o    dětské knihy (které bychom si mohli vybrat)

o    2xbarel na vodu s kohoutkem

o    pracovní nářadí - opravdové (pilka, kladívka, kovové hrábě, kolečko..)

o    košíky různých velikostí (na hračky a materiál pro děti)

 

Finančním darem. Finance na rozvoj činnosti Stromíku zajišťujeme z příspěvků rodičů a sponzorských darů. S vděčností přijmeme jakýkoliv finanční příspěvek, který můžete poukázat na konto 2601593939/2010. Dary budou beze zbytku využity na úpravy, opravy a dovybavení zázemí pro děti, výukové pomůcky a herní prvky.


Výpomocí na brigádách a akcích pro děti. Budeme rádi za každou výpomoc při přípravě dřeva na zimu, budování zahrady, sekání trávníku, přípravě slavnosti a podobně. Informace o chystaných brigádách a dalších akcích Stromíku najdete na našem webu.

 

Stanovy Kavyl z.s.

ke stažení zde

 

Stromík v médiích

17.12.2019

Česká televize se v pořadu Události v regionech věnovala lesním školkám a 17.12.2019 navštívila náš lesní klub Stromík. Reportáž naleznete ZDE.

 

23.2.2016

Česká televize navštívila 23.2.2016 Pozořice a zaujal je i dětský lesní klub Stromík. Reportáž v rámci pořadu Tři minuty z... je ke shlédnutí  ZDE.

 


rychlý kontakt

777 145 343

klara.krchnava@stromik.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nakupujete na internetu?Zapojili jsme se do projektu

GIVT, který spolupracuje s více než 800 e-shopy. Stačí před každým nákupem navštívit www.givt.cz – na horní liště vyberte možnost přispívám na Kavyl z.s. a část peněz z Vašeho nákupu půjde na naši organizaci a vy nezaplatíte nic navíc! Děkujeme, že na nás myslíte :)

 

 

 

 

 

© Dětský lesní klub Stromík  | Webmaster: LIVEBOX, a.s.