online marketing, Petr Hochmajer

 

 

 

 
 

Dlouho očekávaný závěr MŠMT k ověřování lesní MŠ otevírá nové možnosti

Praha, 22. dubna 2013

 

MŠMT se dnes vyjádřilo, že bude možné provozovat  lesní třídy při mateřských školách. Asociace lesních mateřských škol to považuje za významný přínos pro celý obor předškolního vzdělávání.

„Závěry MŠMT vítáme zejména z pohledu vedoucích pracovníků MŠ a rodičů, kteří chtějí svým dětem dopřát vzdělávání v kontaktu s přírodou,“ uvedla předsedkyně Asociace Tereza Vošahlíková. Pokusné ověřování ukázalo, že z hlediska vzdělávání je program lesní mateřské školy plnohodnotnou alternativou. „Vítám, že se Ministerstvu školství potvrdilo, že děti z lesních školek jsou zdravé a dobře připravené na další vzdělávání,“ uvedla Magdalena Kapuciánová, ředitelka MŠ Semínko, kde pokusné ověřování probíhalo.

Závěry jsou důležité i pro stávající samostatné lesní mateřské školy provozované občanskými sdruženími. V závěrečném materiálu MŠMT jsou vítány jakožto řešení nedostatečné kapacity mateřských škol. Obce a města si tak nyní mohou vybrat, zda podpoří místní občanskou iniciativu nebo vznik lesní třídy při MŠ.

Podle MŠMT je třeba ještě doplnit metodický materiál v gesci Ministerstva zdravotnictví. „Na tuto situaci jsme připraveni. Před rokem vznikl ve spolupráci s MZ návrh tohoto dokumentu, který je již v praxi v České republice uplatňován a lze z něj v této věci vycházet,“ dodala Tereza Vošahlíková z Asociace lesních MŠ. Při stávajícím počtu 60 samostatných lesních MŠ lze navazovat na bohaté zkušenosti a dále jednat o možnostech jejich zrovnoprávnění s ostatními školkami v rejstříku MŠMT.

 

Podrobné informace ke stažení ZDE

 

Zdroj: Asociace lesních mateřských škol

 


rychlý kontakt

777 145 343

klara.krchnava@stromik.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nakupujete na internetu?Zapojili jsme se do projektu

GIVT, který spolupracuje s více než 800 e-shopy. Stačí před každým nákupem navštívit www.givt.cz – na horní liště vyberte možnost přispívám na Kavyl z.s. a část peněz z Vašeho nákupu půjde na naši organizaci a vy nezaplatíte nic navíc! Děkujeme, že na nás myslíte :)

 

 

 

 

 

© Dětský lesní klub Stromík  | Webmaster: LIVEBOX, a.s.